//www.mtstajprogramlari.com/blog/yazi/ugur-bocegi-ahmet-serif-izgoren
KİŞİSEL GELİŞİM

Uğur Böceği; Ahmet Şerif İzgoren

Uğur Böceği; Ahmet Şerif İzgören

“ Kars’ta halkın en büyük geçim kaynağı kaz etidir.Kışın başında hazırlarlar kaz etlerini, tüm kış yerler. Köylerde halk haberleşir, herkes etlerini aynı gün hazırlar, kazanlarda pişirirken kimsenin canı çekmesin, herkesin evinde aynı anda et olsun diye. Küçük bir şey ama bu ülkeyi bana sevdirir. “

Ahmet Şerif İzgören


  1965 yılında İzmir’de doğdu. 14 yaşından itibaren ailesinden ayrı yaşadı. 1983 yılında yatılı Kuleli Askeri Lisesini, 1987 yılında ise üniversite hayatını Hacettepe Üniveritesi İngiliz Dilbilimi bölümünü okuyarak tamamladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı.1991 yılına  kadar yaşadığı hayattan memnun olmadığı için ordudan istifa ederek ayrıldı.

Ahmet Şerif İzgören için hayat asıl şimdi başladı. Ordudan ayrıldığı yıl  Ankara Üniversitesi TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğünü yaptı.  

Özel sektörde, iki ayrı firmada genel müdürlük yaptı. İzgören Akademi / Academy International’ı ve Türkiye Uğur Böcekleri Programının kurucu liderliğini yaptı ve hala devam ettirmekte. Ahmet Şerif İzgören gönüllü  bir uğur böceğidir.

İzgören; Almanya, Avusturya, İngiltere, Danimarka gibi ülkeler de dahil olmak üzere birçok yerde birçok kez eğitim ve seminer verdi.

Kişisel gelişimci değil !

Ahmet Şerif İzgören bir kişisel gelişim yazarı değildir. Toplumsal gelişme amacı gütmek, dürüstlüğü, iş kalitesini, yurt sevgisini yaymaktır.

İzgören anlattığı konuları elbette gerçeklerden alır ancak konular onda örsle çekiç arasında işlenip incelmiş çelik bir hançer gibi ışıldar. Olumlu kişiler, her çağda varolmuştur. Her çağda birtakım kişiler, toplumları düzeltmeyi düşünmüştür. Toplumsal akışın gereğini yerine getirmeye çalışmıştır. Belli bir zaman sonunda da amaçlarına ulaşmışlardır. Hiçbir şey birdenbire oluvermemiştir. Her toplum için böyle bu. Bizim içinde tabii. Bizde de olmakta olan, olacak olanın tohumlarını bağrında taşıyor Ahmet Şerif İzgören.

 

Kısa cümleler ile derin anlamlar yaratılmış, üsluptaki ustalık gereksiz sözcüklere geçit vermemiş; ayrıca İzgören, kendi kalmayı becerebilmiştir. Kendi konuşma tarzından uzaklaşmadan, kitaplarında sizinle sohbet ettirmiştir. Gerçekleri olduğu gibi anlatmak, sanıldığından daha zordur. Görmek istemediğimiz şeyleri tüm çıplaklığıyla göstermek, hayata ayna tutmak herkesin yapabileceği şey değil. Ahmet Şerif İzgören hep aynı heyecanı yaşatır. Bu heyecan yakanızı bırakmaz. Yalnızca bomboş bir heyecan değildir karşılaştığınız. Bazen sizi düşlere sevk eden, çoğunluklada düşündüren sözlerdir. Göz ardı edilemeyecek denli önemli bir insandır bence.

 

Ahmet Şerif İzgören’i daha yakından tanımak istiyorsanız eğitimlerine katılıp ya da internette yayınlanmış olan videolarını izleyip, kitaplarını okuyabilirsiniz. Yayınlanmış 37 tane kitabı vardır. Elma yayınevinden ulaşabilirsiniz.  Şiddetle tavsiye ediyorum smiley


  • 2


  • 1


  • 46


  • 0


  • 0


  • 4


  • 0