http://www.mtstajprogramlari.com/blog/yazi/kopru-altina-gizlice-insa-edilen-ilham-veren-ofis
MOTİVASYON

KÖPRÜ ALTINA GİZLİCE İNŞA EDİLEN İLHAM VEREN OFİS

Özellikle son yıllarda tüm dünyada ofis tasarımının önemi giderek artıyor. Yapılan araştırmalara göre işyeri ortamı iyileştirildiğinde çalışanların verimi %19 artıyor. Çalışanların %79’u ofis kalitesinin iş tatmininde etkili olduğunu dile getiriyor. Her 3 çalışandan biri, çalışma ortamının, bir işi kabul edip etmeme kararında belirleyici olduğunu söylüyor. Gensler şirketinin yaptığı araştırmadan çıkan bu sonuçlar, ofis tasarımının önemini ortaya koyuyor.

Mobilya tasarımcısı Fernando Abellanas kendi yaşam alanını ve ideal çalışma ortamını yaratmak için İspanya'nın Valensiya kentinde bulunan ve oldukça işlek olan bir köprünün altına kurduğu stüdyo ile sıra dışı bir yer seçmiş ve bu yerin kendisine oldukça ilham verdiğinden bahsediyor.

Fernando, araçların her saniye üzerinden geçtiği köprünün altına ray ve metal kutu düzeneği kurarak kendi pop-up stüdyosunu oluşturmuş. Raf, masa, sandalye ve yoldaşı olduğunu söylediği iki köpeğin fotoğraflarını bu minik alana koyan tasarımcısı bir masa, bir sandalye ve birkaç raf ile oluşturduğu bu yer bir ofisi andırıyor. 

 

Stüdyosunun konumunu gizli tutmak isteyen tasarımcı bu alanı birisinin bulup oradaki eşyaları çalmasından endişe duymuyor değil. Yetkililer yok edene kadar varlığını sürdürecek kısa süreli bir müdahale olarak görüyor.

Sandalye ve masa da dahil olmak üzere tüm eşyaları köprünün beton duvarına monta eden tasarımcı tekerlekli zeminin hareket etmesiyle stüdyosuna çıkıp inebiliyor.

Peki siz köprünün altına inşa ettiğiniz bir ofiste çalışmak ister miydiniz?

Baştan sona yapım hikayesi...


  • 2


  • 3


  • 2


  • 4


  • 0


  • 2


  • 1